LOGOWANIE

Prelegenci

Michał Zwyrtek

Michał Zwyrtek

Stanowisko: CFO, Apa Group, członek zarządu, Tyska Izba Przemysłowo-Handlowa

Jest dyrektorem finansowym, doradcą biznesowym i podatkowym oraz agentem celnym.

Ukończył studia na Wydziale Ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, a także międzynarodowy program Executive Master of Business Administration (EMBA) realizowany przez Gdańską Fundację Kształcenia Managerów, Uniwersytet Śląski oraz RSM Erasmus University w Rotterdamie. Jest absolwentem studiów Doctor of Business Administration (DBA) oraz Master of Laws (LL.M.) Magister Legum – „Business Law” organizowanych przez Collegium Humanum – Warszawską Szkołę Zarządzania w partnerstwie z Apsley Business School w Londynie. Zrealizował także ponad 30 certyfikowanych szkoleń biznesowych (AgilePM®, PRINCE2®, MoR®, Change Management™, Management 3.0, Design Thinking, PwC BXT, CFA Institute Investment Foundations®, Introduction to ESG).

Ma ponad 20 lat doświadczenie zawodowe. Od września 2022 roku pełni funkcję dyrektora finansowego (CFO) w kilku spółkach, w tym m.in. w APA Group – jednej z największych polskich firm z branży inteligentnej automatyki przemysłowej i budynkowej oraz w ZOF-STAL – czołowym dystrybutorze wyrobów stalowych w Polsce południowej. Od listopada 2022 r. prowadzi własną firmę consultingową. Poprzednio pełnił funkcję partnera i wice prezesa zarządu w polskiej firmie audytorsko-doradczej UHY ECA, w której był odpowiedzialny za outsourcing oraz doradztwo podatkowe. Wcześniej przez blisko 14 lat pracował w PwC jako dyrektor w dziale prawno-podatkowym. Współkierował biurem w Katowicach i był liderem doradztwa prawno-podatkowego dla branży motoryzacyjnej w Polsce. Był również członkiem zespołu doradczego dla firm prywatnych i rodzinnych w PwC.

Od września 2021 roku jest członkiem Zarządu Okręgowej Izby Przemysłowo-Handlowej w Tychach. Współpracuje z innymi organizacjami naukowymi i gospodarczymi, w tym z Fundacją Nanonet, Regionalną Izbą Gospodarczą w Katowicach i Polskim Towarzystwem Ekonomicznym. Jest członkiem komisji podatkowej przy Polsko-Niemieckiej Izbie Przemysłowo-Handlowej.

Bierze udział w sesjach: