LOGOWANIE

Prelegenci

Agnieszka Łasut

Agnieszka Łasut

Firma: Polski Klaster IoT i AI - SINOTAIC

Stanowisko: prezes, koordynator

Studiowała na Wydziale Ochrony Środowiska Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Od 2018 roku współtworzyła i wdrażała jeden z innowacyjnych przedsięwzięć technologicznych w Polsce w zakresie Internetu Rzeczy – system ELIoT Pro, który jako jeden z niewielu projektów z Polski w całej historii programu SME Instrument / Horyzont 2020 otrzymał dofinansowanie Komisji Europejskiej. Była twórcą pierwszych pilotażowych implementacji systemu ELIoT Pro na Śląsku w obszarze Smart Buildings, Smart City, Automatyki Przemysłowej.
Szczególnym sukcesem było przygotowanie i realizacja światowej premiery systemu ELIoT Pro oraz prezentacja wspólnego pilotażu zrealizowanego z Miastem Katowice, która miała miejsce podczas Cybersec Forum 2019 w Katowicach. Współzałożycielka i Prezes Zarządu Smart Secure Networks Sp. z o.o., koordynatora Polskiego Klastra IoT i AI – SINOTAIC.
Współtwórczyni koncepcji Digital Innovation Hub „Smart Secure Cities” oraz Programu "MŚP 4.0", który w formule "one-stop-shop" działa od 2020 roku. Ekspert w ramach Śląskiego Forum Ekspertów, Ekspert ds. Sztucznej Inteligencji i Internetu Rzeczy przy KPRM oraz Ekspert Śląskiej i Podkarpackiej Rady Przemysłu Przyszłości.

Bierze udział w sesjach: