Rejestracja

Prelegenci

Kamil Sankowski

Kamil Sankowski

Firma: Polenergia Fotowoltaika

Stanowisko: członek zarządu

Kamil Sankowski Członek Zarządu Polenergia Fotowoltaika, firmy oferującej innowacyjne rozwiązania z zakresu fotowoltaiki, ciepła i optymalizacji zużycia energii. Spółka jest kluczowym graczem na rynku Odnawialnych Źródeł Energii, instalując fotowoltaikę w ponad 25 tys. gospodarstwach domowych i firmach.

Pod kierownictwem Kamila Sankowskiego, Polenergia Fotowoltaika zajęła pierwsze miejsce w rankingu Instytutu Energetyki Odnawialnej pod względem zainstalowanej mocy w instalacjach fotowoltaicznych w 2021 roku. Została także wyróżniona nagrodą Lidera Transformacji Energetycznej, której patronatem honorowym jest Komisja Europejska oraz Ministerstwo Klimatu i Środowiska oraz otrzymała Orła Polskiej Przedsiębiorczości – synonim sukcesu i symbol najwyższej jakości w polskiej gospodarce.

Mottem życiowym Kamila jest fraza – „Ty kreujesz swoją przyszłość”, dlatego Polenergia Fotowoltaika przez cały czas wprowadza do swojej oferty nowoczesne produkty – utrzymując pozycję lidera rynku i wskazując nowe kierunki rozwoju branży.
Spółka może pochwalić się m.in. własnymi modułami fotowoltaicznymi, jak również autorską aplikacją na tablety i smartfony, dzięki której klienci mogą m.in. monitorować pracę swojej instalacji (zarówno modułów jak i inwertera) czy sprawdzać dane o emisji CO2, którą ograniczyli dzięki elektrowni słonecznej. Dzięki sprawnemu managementowi, profesjonalnej obsłudze klienta oraz wyśrubowanym standardom – spółka ma niezwykle wysoką ocenę jakościową i jest jedną z najczęściej wybieranych firm fotowoltaicznych w Polsce. Potwierdzeniem tego jest ponad 2 tys. pozytywnych opinii klientów ze średnią oceną 4,5 w Google.

Kamil Sankowski w 2022 roku znalazł się w elitarnym gronie trzydziestu najzdolniejszych młodych Polaków według magazynu Forbes. Lista „30 przed 30” wyróżnia liderów biznesu – najbardziej utalentowanych przedsiębiorców, inwestorów, innowatorów i menadżerów.


Kamil ma bogate doświadczenie w branży, od początku kariery zawodowej związany z branżą OZE. Jest inżynierem technologii energii odnawialnej, członkiem Rady Wydziału Inżynierii Produkcji SGGW i Polskiego Stowarzyszenia Energii Słonecznej oraz prelegentem wielu branżowych konferencji. 

Kamil Sankowski, prywatnie ma żonę i dwójkę synów. Jego największą pasją jest nurkowanie i sporty ekstremalne.

 

 

Bierze udział w sesjach: